ATRAKCJE  WE WŁADYSŁAWOWIE

 

 

Wieża widokowa  (Dom Rybaka)

Przyjeżdżając do Władysławowa warto wejść na wieżę widokową, która znajduje się w Domu Rybaka przy ulicy Generała Hallera 19.  Wieża jest doskonałym  punktem widokowym na Zatokę Pucką, Półwysep Helski i na całe Władysławowo.  Jest bez wątpienia jednym z bardziej symbolicznych miejsc we Władysławowie.  Na ostatnim VIII piętrze (45 m n.p.m.) znajdziemy główny taras widokowy.  Można wejść jeszcze wyżej (63 m n.p.m.) na tak zwaną kulę (dzieci do 4 lat mogą wejść tylko na niższy taras).

Dom Rybaka  jest siedzibą Urzędu Miasta a na parterze znajduje się Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

Przy kasie biletowej znajduje się również sklep z pamiątkami z Władysławowa, głównie z pamiątkami kaszubskimi.  Kupić w nim można ceramikę, magnesy, breloki, flagi, mapy itp.

Każdy kto wejdzie na wieżę będzie mógł zrobić sobie za darmo stempel np. na widokówce jako pamiątkę.  Na stemplu napisane jest Władysławowo,  Wieża Widokowa w Domu Rybaka, tu byliśmy 63 m n.p.m.

CENNIK:

Taras dolny:

– dzieci do lat 4 – bezpłatnie

– bilet ulgowy – 6,50 zł

– bilet normalny  – 8 zł

– bilet grupowy (powyżej 15 osób) – 6 zł

Taras górny:

– bilet ulgowy – 12 zł

– bilet normalny – 15 zł

– bilet grupowy (powyżej 15 osób) – 12 zł

 

Ocean Park

 

Przyjeżdżając do Władysławowa warto zwiedzić Ocean Park w którym znajdują się największe wieloryby, rekiny, żółwie olbrzymy, delfiny, orki oraz inne zwierzęta morskie.  Uzupełnieniem spaceru jest szeroki wachlarz atrakcji, z których może skorzystać każda osoba niezależnie od wieku. Odwiedzając Ocean Park warto udać się z dzieckiem na interaktywne show „Gadający Wielorybek”.  To animowana postać wieloryba na ogromnym ekranie z którym można porozmawiać na żywo.  Dla dzieci będzie to świetna zabawa.  W Ocean Parku znajduje się ponadto ogromny plac zabaw dla dzieci, wesołe miasteczko a dla dorosłych miejsce gdzie można usiąść, zjeść obiad i napić się  czegoś zimnego.  W Ocean Parku odbywają się także różne atrakcje typu koncerty.

 

 

 

Ceny biletów:

Dzieci poniżej 3 lat – wejście gratis

Dzieci od 3 do 18 lat – 15 zł

Bilet dla osoby dorosłej – 20 zł

Bilet grupowy  (min. 20 osób) – 12 zł

Sezonowa karta wstępu – 199 zł

Bilet na show – 5 zł